close
تبلیغات در اینترنت
ترفند برای بالاتر بودن در نتایج موتورهای جستجو
پيام مديريت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سايت مقالات آموزشی کمیاب و دانلود رایگان نرم افزار های مفید خوش آمديد . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما در بهتر شدن كيفيت مطالب وبلاگ ياري رسانيد . براي سريع تر رسيدن به مطلب مورد نظر از آرشيو موضوعي استفاده كنيد همچنين ميتونيد به آرشيو مراجعه كنيد. این وبلاگ تازه تاسیس و شروع به کار خواهد کرد؛ لطفا فعلا از آدرس سایت ما استفاده بکنید www.ghalamyaz.com
درباره وبلاگ

لطفا فعلا از آدرس زیر استفاده بکنید...
مقالات آموزشی و دانلود نرم افزار www.ghalamyaz.com
ایدی مدیر وبلاگ
آرشيو مطالب
موضوعات مطالب
پيوندهاي روزانه
نظر سنجی
لينك دوستان
آمار وبلاگ
» افراد آنلاین : 1
» بازدید امروز : 36
» بازدید دیروز : 0
» هفته گذشته : 43
» ماه گذشته : 58
» سال گذشته : 797
» کل بازدید : 43003
» کل مطالب : 398
» نظرات : 3
پشتیبانی
ترفند برای بالاتر بودن در نتایج موتورهای جستجو

سلام:
موتور هاى جست وجو براى سایت هاى بزرگ است. سایت یا وبلاگ  من شانسى براى نمایش در بین پاسخ هاى جست وجو ها ندارد... چقدر این تصورات را قبول دارید؟ آیا دوست ندارید هر روز تعداد زیادى بازدید کننده از سوى موتور هاى جست وجو به بلاگ یا سایت هاى شما سرازیر شوند؟ اینبار قصد داریم با هم نکاتى ساده و کاربردى از موتور هاى جست وجو را مرور کنیم. بدون مقدمه بیشتر با هم مى خوانیم.

--------------------------------------------------------------------------
 
• همه  نه

موتور هاى جست وجو تنها در میان سایت هایى جست وجو مى کنند که قبلاً به روش هاى مختلف آنها را شناخته  اند و نه همه سایت هایى که در شبکه وجود دارند. عجله نکنید شما هم شناخته مى شوید.
 
•حرفى براى گفتن

براى پیدا شدن باید حرفى داشته باشید تلاش هاى شما براى موفقیت در موتور هاى جست  وجو تنها در کنار سایت  یا بلاگى پرمحتوا و کاربرپسند موثر خواهد بود.
 

کلمات کلیدى نه کیلویى

لغاتى که کاربران در موتور هاى جست وجو سرچ مى کنند را کلمات کلیدى یا Keyword مى نامند. انتخاب و تمرکز روى کلمات کلیدى براى دارندگان سایت یا بلاگ خیلى مهم است. یعنى شما توقع دارید سایت تان در بین پاسخ هاى چه جست وجو هایى باشند.
 
•دیکته نه املا

وقتى قصد دارید چندین بار از یک کلمه در یک صفحه استفاده کنید آن را هم به فارسى و هم به انگلیسى خلاصه و کامل و با تمام حالت ها و املا هاى ممکن بنویسید این کار باعث مى شود بانک کلمات کلیدى سایت شما افزایش یابد، حتى بهتر است غلط هاى رایج املایى در مورد کلمات را در کد هاى مخفى قالب تان بنویسید. در کل جستجوگرها رو کلمات جدید حساسند و کلمات شما اگر با یک حرف کم و بیش در سایتتان ثبت شود؛ حساسیت روبوت های این موتورها را جلب می کند. البته این روش غلط های املایی روش خوبی نیست چون احتمال دارد بازدیدکنندگان شما را دفع بکند...
 

•تب

سعى کنید قسمتى از بلاگ یا سایت تان را به اخبار و مطالب روز اختصاص دهید و در مورد تب هاى خبرى به گوش باشید. اینگونه مطالب به ناگهان مورد توجه قرار مى گیرند و براى مدتى تبدیل به کلمات پرکاربرد در موتور هاى سرچ مى شوند مثلاً «انتخاب بهترین وزنه بردار قرن» در این اواخر از همین موارد بود.

 
تبادل لینک مى کنیم...

لینک شما در سایت ها و بلاگ هاى دیگر علاوه بر کلیک هاى مستقیم باعث افزایش رتبه در موتور هاى جست وجو مى شود، هر چه سایت یا بلاگ هاى میزبان پربیننده تر و از نظر محتوا به وب شما نزدیک تر باشد موثر تر خواهد بود.
 
 
فهرست ها و دایرکتور ى ها

فهرست ها یا دایرکتورى ها سایت هایى هستند که به جمع آورى و گروه بندى مشخصات سایت هاى دیگر مى پردازند و شما مى توانید به راحتى سایت خود را در این فهرست   ها جاى دهید. Dmoz و Yahoo! دو تا از مهم ترین دایرکتورى ها هستند. در مورد ثبت وب  دایرکتورى ها سه  نکته قابل ذکر است: اول اینکه اگر سایت شما تکمیل نشده است به سراغ دایرکتورى ها نروید زیرا دایرکتورى ها قبل از ثبت سایت آن را بررسى مى کنند و غالباً سایت یا بلاگ هایى که مشکل داشته باشند در هنگام ثبت نیز دچار مشکل مى شوند. دوم اینکه سعى کنید بهترین و تخصصى ترین شاخه را براى ثبت  سایت تان در فهرست ها انتخاب کنید و سوم: برخى از نرم افزار ها به صورت رایگان به شما کمک مى کنند تا سریع تر مراحل ثبت در لیست ها را انجام دهید، تنها هنگامى از این نرم افزا ر ها استفاده کنید که مراحل را تحت کنترل داشته باشند یعنى فهرست ها و مشخصات را خودتان وارد کنید زیرا بهتر است در مورد فهرست هاى بزرگ و عمده به صورت دستى و با دقت بیشتر عمل کنید.
 
دامین و تیتر هاى داغ

دامین و عنوان صفحات (page title) ارزش فوق العاده اى براى موتور هاى سرچ دارند. انتخاب دامین مناسب براى سایت و عنوان مناسب و مرتبط با محتواى صفحات در رتبه شما موثر خواهد بود. بهتر است مهم ترین کلمه کلیدى تان را در آدرس دامین و دیگر کلمات کلیدى مورد نظر را در عناوین صفحات بگنجانید. این کلمات را در عناوین صفحات مختلف جا دهید البته ارتباط مناسب عناوین با محتواى صفحات را فراموش نکنید.
 
•پیوندتان

«اینجا کلیک کنید»... این عبارت را زیاد دیده اید. بهتر است متن لینک هایتان با مقصدشان مرتبط باشند. لینک هاى شکسته (لینک هایى که به صفحاتى که وجود ندارند متصل مى شوند) اثر منفى زیادى دارند و بعضى موتور هاى جست وجو صفحاتى که زیاد لینک شکسته دارند را جدى نمى گیرند. سعى کنید در هر صفحه بیش از ۵۰ لینک قرار ندهید چون برخى از موتو ر هاى سرچ به تعداد زیاد لینک در یک صفحه حساسند. اگر چند سایت یا بلاگ مختلف دارید از آنها به یکدیگر لینک دهید.
 

•عکس ها هم...

حتماً تاکنون متوجه عباراتى شده اید که در حالت Mouse over (هنگام قرار گرفتن موس  روى متن یا تصویر) نمایش داده مى شود. این عبارت با alt tag در دستورهاى مربوط به نمایش تصاویر و یا لینک ها قابل تنظیم است، اکثر طراحان معمولاً این شناسه را خالى مى گذارند، پر کردن این قسمت در لینک ها و مخصوصاً تصویرها به شما کمک مى کند.
 

• بالاتر، مهمتر

چند خط و قسمت هاى بالاتر و تقریباً نصفه بالاى سایت شما ارزش خاصى براى موتورهاى جست وجو دارند. بهتر است کلمات کلیدى خود را در اوایل صفحه به کار ببرید، من شخصاً Combo boxها (منوهاى پایین افتادنى یا Drop Down) را پیشنهاد مى کنم که شامل لینک مطالب شما باشند و در این محل ها قرار بگیرند.
 

•یک / ناقابل

سعى کنید همه جا در آخر آدرس هایتان از «/» استفاده کنید یعنى مثلاً www.google.com/ بهتر است از www.google.com علت هم ندارد! مى گویند موتورهاى جست وجو این طورى بهتر مى پسندند.
 
 
با تشکر
قلم یاز

درباره : <-PostCategory->
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : ,
تعداد بازدید : 150
نوشته شده در : دوشنبه 26 مهر 1389 توسط کیانوش انصاری| لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
صفحات دیگر